سرخط خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / طبقه بندی عملکردی قیرها
قیر سیناراد

طبقه بندی عملکردی قیرها

با توجه به نتایج حاصله از آزمایش ها و مطابقت آنها با معیارها مندرج در آیین نامه مربوطه در رابطه با طبقه بندی عملکردی قیرها نتایج زیر حاصل شد:

طبقه بندی عملکردی قیر ۵۰/۴۰ با توجه به نتایج حاصله از آزمایش های عملکردی، معیارهای مربوط به قیر PG 70-10 را برآورده می کند. این قیر که ناشی از هوادهی زیاد نسبت به قی ۷۰/۶۰ است برای گستره دمایی بالای محیط (در شرایط عادی) تا حدود ۴۹ درجه سانتی گراد و محدوده دمایی پایین تا حدود ۱۲- درجه سانتی گراد نیازهای مورد نظر را تأمین می کند.
هوادهی بیشتر این قیر (۵۰/۴۰)، نسبت به قیر ۷۰/۶۰، عملکرد آن را در دمای پایین نسبت به قیرهای ۷۰/۶۰ به شدت کاهش می دهد، ولی عملکرد دمای بالای آن در رابطه با شیارافتادگی و تغییر شکل نسبت به قیرهای ۷۰/۶۰ افزایش داده و از نظر ترک های ناشی از خستگی، معیارهای آن در حد قابل قبولی برای شرایط مورد نیاز می باشد. همچنین با توجه به آزمایش های انجام شده و نتایج به دست آمده در دماهای مختلف، این قیر معیارهای قیر PG 64-10 را نیز در حد مطلوب (به خصوص در دمای بالا) برآورده می کند. با توجه به پهنه بندی انجام شده در مورد مصرف قیر براساس عملکرد و وجود مناطق وسیع گرمسیری در کشور که نیاز به استفاده از قیر PG 70-10 دارد و همچنین نبود پیشینه و تجارت عملکردی میدانی استفاده از ۵۰/۴۰ و در نظر گرفتن شیوه های تولید این نوع قیرها در پالایشگاه های کشور، لازم است بررسی های بیشتری در زمینه عملکرد این نوع قیرها با توجه به شرایط مورد نیاز انجام شود که با اطمینان بیشتر در مورد توصیه و شرایط آن اقدام گردد.

منبع: www.aradbitumen.com

جهت خرید و فروش این محصول و کسب اطلاع از قیمت روز میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مدیریت فروش: مهندس سینا فرجادی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09120786863
آدرس کانال: sinaradbitumen@
پست الکترونیکی: sinaradbitumen@gmail.com

مطلب پیشنهادی

قیر معدنی گیلسونایت

قیر معدنی گیلسونایت چه محصولی است و از کجا می توان خرید؟

قیر معدنی گیلسونایت محصول بسیار خاصی است که در بسیاری از معادن گیلسونایت ایران تولید …

دیدگاهتان را بنویسید

قیر سیناراد ایزوگام سیناراد ارتباط تلگرامی